Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Datováno 1867. Rámováno.
Stav: Restaurováno, malba v místě poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Předložené dílo přestavuje velmi kvalitní příklad romantizujícími krajinomalby. Výjev zachycuje potok, který se vlní krajinou mezi balvanitými břehy. K nebi se vyvyšují stromy, za nimiž se rozprostírá hornatý horizont a prosvětlená nebesa. Malba charakteristicky využívá spojení kontrastů, které na diváka působí strhujícím dojmem výjimečnosti. Klid vodního toku vyvažuje výrazné skalisko břehu. Jadrnou a zemitou barevnost dolní části obrazové plochy zjemňuje líbezný prosvětlený odstín nebe. Krásnou pointou obrazu je i nasvícení horského vrcholku na zlatém řezu kompozice. Technika je typicky pečlivá a kultivovaná. Nabízený obraz lze bezesporu zařadit mezi velmi kvalitní díla evropského krajinářství s prvky romantismu.
Nejdelší strana: 112 cm