signatura nečitelná - Procházka lesem

Olej na plátně, 55x68 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.

Nejdelší strana: 82 cm

Předložená malba vyniká zachycením přírody a velmi pečlivou rukopisnou technikou. Kompozice obrazu je nenásilná, určuje ji linie cesty, která se vlní směrem od diváka na zlatém řezu obrazové plochy. Akcenty výjevu vytváří mohutné vzrostlé stromy, které cestu lemují a vyvyšují se k nebi. Dojem monumentality přírody obrazu propůjčuje drobná figurální stafáž. Jednoznačnou předností díla je precizní zachycení krajiny s listovím korun a pevnou hmotou kmenů, které malíř vyjádřil se suverénní jistotou. Mírně lyrický tón pak malbě dodává kontrast hutné vegetace a lehkých odstínů pozadí s atmosférickým oparem. Přestože se signaturu dosud nepodařilo přisoudit konkrétnímu tvůrci, výtvarná kvalita malby je nepopiratelná.

signatura nečitelná
123523. Procházka lesem
Zbývá:6 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.09.2024 22:02:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 300 Kč