signatura nečitelná - Pivoňky

Olej na kartonu, 65x70 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.

Nejdelší strana: 92 cm

Předložený karton lze ohodnotit jako vysoce kvalitní malířské dílo, které se vyznačuje přesvědčivým podáním a vizuálním bohatstvím. Již sama kompozice svědčí o malířových kvalitách. Kytice je do formátu sice zasazena na střední osu, ale doplněna přehozem stolku tak, že je frontální plán rozvolněn směrem ke zlatému řezu. Květy pivoněk jsou malovány jako plně plastické a živé. Perfektně je vystižena bohatá struktura jejich okvětí. S vysokou dávkou věrnosti malíř zachytil materiál keramické vázy anebo textilie. Samostatnou kapitolu pak tvoří opravdu dokonalé vyvážení barevnosti s jemnými odstíny květů, které se snoubí s modří ornamentů na váze. Hluboký dojem prostoru malbě dodává mírně skrvnité pozadí. Jedná se o velmi krásnou ukázku květinového zátiší prvotřídní úrovně.

signatura nečitelná
128653. Pivoňky
Zbývá:5 dnů, 13 hodin
Konec dražby:27.11.2024 22:30:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:8 000 Kč