Olej na plátně, 58x68 cm. Signováno vlevo dole K. Gabriel. Datováno 39. Rámováno.
Olej na plátně, 58x68 cm. Signováno vlevo dole K. Gabriel 39. Rámováno.
Neotřelý pohled na pražský Petřín, který zachycuje radostnou atmosféru prosluněného letního dne. Lehkost celého výjevu podtrhuje impresionistické pojetí a zvolená paleta barev, kde se v široké škále uplatňují jemné a současně výrazné odstíny žluté až okrové, světlé zelné a červené od cihlové po vínovou. Dílo patří k nejzdařilejším malbám autora a jistě zaslouží pozornost.
o autorovi: 1891-1963
Narodil se v Turnově. Studoval UMPRUM a Ukrajinskou akademii výtvarných umění v Praze. Byl nositelem Purkyňovy ceny za olej Vltava na podzim. Rád vyobrazoval pražské motivy. Byl malířem a sochařem.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.