Alois Schneiderka - V soutěsce

Olej na kartonu, 40x28 cm, signováno vpravo dole Schneiderka, rám.

Pozn.: Rám i malba poškozeny.

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty podnikal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

7094. V soutěsce
Dražba ukončena:25.01.2017 22:30:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 700 Kč