Akvarel, 60x80 cm. Signováno vpravo dole Václavík. Rám.
Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.
o autorovi: 1898
Narodil se v Horním Litvínově u Mostu.
Studoval AVU ve Vídni. Ve své tvorbě se věnoval hlavně akvarelům s náměty městské architektury. Inspiraci často čerpal v Praze.