Rudolf Moško - Trenčianský hrad

Olej na sololitu, 33x41 cm. Monogramováno vlevo dole R. M. 90. Rámováno.

Nejdelší strana: 52 cm

o autorovi: Narodil se 22. 9. 1926 v Dobrej pri Trenčíne. V letech 1946 – 1949 studoval na oddělení kreslení a malování při SVŠT v Bratislavě (prof. G. Mallý, J. Mudroch, D. Milly). V rámci „očistného demokratizačního procesu“ byl v roce 1949 vyloučen ze studia. Od roku 1949 žije a tvoří v Trenčíně. Jeho tvorba je zastoupená ve sbírkách vícerých významných slovenských galerií a v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.
Slovenský malíř (krajiny, zátiší), spolupráce s architekty (reliéfy, sgrafita aj.), ilustráto

128782. Trenčianský hrad
Zbývá:6 dnů, 11 hodin
Konec dražby:28.11.2024 21:18:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:9 000 Kč