Rudolf Livora - Dřevorubec z Velké

Olej na kartonu, 74x55 cm. Signováno vpravo dole Livora 1930. Rámováno.

Pozn.: Obraz několikráte vystavován, vynikající folklorní galerijní práce kvalitního malíře, brilantně doplňujícího svojí tvorbou horňácké mistry Uprku, Frolku, Pernicu, Supa, Mandela. Naprosto mimořádná a ojedninělá nabídka, bezkonkurenční na trhu s uměním se vzácnou ukázkou svérázné enklávy Horňácka. Obraz byl mnoho let na ambasádě České republiky v Argentině. Restituce v rámci velké, velmi kvalitní umělecké galerijní sbírky. Obraz rámován v autorském uměleckém reprezentativním rámu bohatě ornamentálně zdobeném ruční řezbou do masivního dřeva, vše ve vynikajícím stavu! V této kvalitě nemá ve sbírce ani NG Praha!

o autorovi: 1884-1958

71638. Dřevorubec z Velké
Dražba ukončena:26.01.2022 22:19:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč