Litografie, 57x41 cm. Signováno tužkou vpravo dole Rud. Kučera. Rám, pasparta, sklo.
Nejdelší strana: 67 cm
o autorovi: 1884 – 1964
Malíř. Studoval na Akademii v Praze u V. Hynaise. Pravidelně vystavoval s KVU Aleš v Brně. Zabýval se i národopisem, sbíral ukrajinské a slovenské písně. Pedagogicky působil na školách na Moravě a na Slovensku.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 28 000 Kč.