Rudolf Kremlička - Toaleta

Litografie, 32x25 cm, signováno vpravo dole R. Kremlička 1922, rám, pasparta, zaskleno.

1886, Kolín nad Labem - 1932, Praha
Žák pražské akademie (prof. Schwaiger). Studijně procestoval Holandsko a Francii. Inspirací mu byli zejména malíři Manet, Renoira, Cézanne a Matisse. Z počátku se věnoval motivům přírody, později ztvárňoval venkovské interiéry a detailně studoval ženské tělo. Jeho tvorba ženských aktů byla ovlivněna pracemi Josefa Mánesa a Maxe Švabinského. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám poškozen.

6536. Toaleta
Dražba ukončena:01.12.2016 18:22:52
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč