Rudolf Kremlička - Pradlena

Litografie, 17x12,5 cm, signováno vpravo dole R. Kremlička, pasparta, zaskleno.

1886, Kolín nad Labem - 1932, Praha
Žák pražské akademie (prof. Schwaiger). Studijně procestoval Holandsko a Francii. Inspirací mu byli zejména malíři Manet, Renoira, Cézanne a Matisse. Z počátku se věnoval motivům přírody, později ztvárňoval venkovské interiéry a detailně studoval ženské tělo. Jeho tvorba ženských aktů byla ovlivněna pracemi Josefa Mánesa a Maxe Švabinského. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

2021. Pradlena
Dražba ukončena:26.03.2015 20:09:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč