Rudolf Kremlička - Dívčí poloakt

Kresba, 27x19 cm, signováno vpravo nahoře R. Kremlička 1925, rám, pasparta, zaskleno.

1886, Kolín nad Labem - 1932, Praha
Žák pražské akademie (prof. Schwaiger). Studijně procestoval Holandsko a Francii. Inspirací mu byli zejména malíři Manet, Renoira, Cézanne a Matisse. Z počátku se věnoval motivům přírody, později ztvárňoval venkovské interiéry a detailně studoval ženské tělo. Jeho tvorba ženských aktů byla ovlivněna pracemi Josefa Mánesa a Maxe Švabinského. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

5999. Dívčí poloakt
Dražba ukončena:26.10.2016 21:44:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 000 Kč