Olej na plátně, 72x99 cm. Signováno vpravo dole R. Guba. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Restaurováno. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Předložená olejomalba od Rudolfa Antonína Guby zobrazuje pohled na dvě plachetnice, za nimiž se otevírá výhled na otevřené moře. Nad linií horizontu vidíme oblohu s kupícími se mraky, jež se odráží na vodní hladině spolu s plachtami lodí. V barevné kompozici se harmonicky snoubí teplé zemité odstíny a chladné modré tóny s prosvětlující bělobou. Tlumené malířské podání a vyváženost barevných tónů zprostředkovává divákovi atmosféru ničím nerušeného ticha. Tuto vynikající malbu provedenou pomocí mistrovského rukopisu vřele doporučujeme sběratelské pozornosti.
Nejdelší strana: 121 cm
o autorovi: 1884 - 1950
Německý malíř.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.