Olej na plátně, 41x47 cm, signováno vpravo dole R. Adámek, nerámováno.
1882, Kutná Hora - 1953
Žák pražské akademie u prof. Františka Ženíška. Studijní cesty do Itálie a Paříže. Visionář a náboženský myslitel v jehož dílech je silný prvek mysticismu. Mimo pohádkové náměty se věnoval také krajinomalbě.