Olej na sololitu, 30x50 cm, signováno vpravo dole Lexa, rám.
1915, Praha - 2003
V letech 1935 -1937 studia u prof. Prouzy. Učil se krajinomalbě v atelieru O. Nejedlého. Krajinář a figuralista. Vystavoval u nás ale i v Polsku.
Pozn.: Rám poškozen.