Rotem Manor - Nightscape

Nejdelší strana: 32 cm

Akryl na dřevě, 17x30 cm. Signováno vpravo dole Rotem Manor 2024. Rámováno.

o autorovi: 1984
Izraelská akademická malířka. Získala bakalářský titul v oboru výtvarného umění na Akademii umění Bezalel v roce 2011 a magisterský titul v oboru výtvarného umění na Haifské univerzitě v roce 2016.
Manor byla oceněna Izraelskou cenou pro mladé umělce za rok 2017 od Ministerstva kultury. Obdržela také Hechtovu cenu pro mladé umělce a ceny za vynikající absolventské práce od Bezalelovy akademie a Haifské univerzity.

Její práce byly zakoupeny sběrateli v Izraeli, Evropě a USA. Jsou součástí oficiální sbírky izraelského parlamentu a jsou vystavovány v Knesetu vedle děl významných umělců, jako je Marc Chagall. Manor měla mnoho samostatných výstav v Izraeli i v zahraničí a účastnila se mnoha skupinových výstav.

Manor se zúčastnila studentské výměnné programu na AVU v Praze, umělecké rezidence USF v Bergenu, Norsko, a také uměleckého tábora UNESCO na Gozo, Malta.

Žije a pracuje v Izraeli se svým českým manželem a dvěma dětmi, ale kvůli současné válce a nebezpečné situaci se dočasně nacházejí v Praze.

Malířka byla účastnicí televizních reportáží a také hostem rozhlasových stanic.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097206490-udalosti-v-kulture/220411000120302/cast/754118/

https://vltava.rozhlas.cz/v-jejich-krajinach-nejsou-lide-si-tim-svetem-projde-kazdy-sam-rika-izraelska-8155687

123561. Nightscape
Zbývá:8 dnů, 3 hodin
Konec dražby:26.09.2024 20:10:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 000 Kč

3 000 Kč 10.09.2024 19:27:43 16105