Kombinovaná technika (koláž, akryl na sololitu) 37x30 cm. Signováno vpravo dole R. Novák. Rámováno.
Nejdelší strana: 37 cm
o autorovi: 1942
Malíř. Studoval malbu ve speciálce AVU v Praze u prof. A. Paderlíka, dále na École des Beaux Arts v Paříži, stážoval u V. Vasarelyho. Zabývá se grafikou, malbou a tvorbou pro architekturu. Většinu jeho obrazů tvoří figurální abstrakce a malované znaky. Pedagogicky působil na AVU a dalších vysokých školách s výtvarným zaměřením. Je členem Nového sdružení pražských umělců a Asociace volné grafiky.