Olej na kartonu, 30x40 cm. Signováno vpravo dole Rom. Havelka. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 51 cm
Předložená olejomalba Romana Havelky, žáka slavného Julia Mařáka, zobrazuje pohled na podzimní krajinu. Kompozici určují dynamicky pojednané koruny stromů, jež autor modeluje volným kladením barev na podložku. Diváka přitahuje kolorit malby, ve které syté valéry zelené barvy harmonicky souzní s jasnými žlutými tóny. Krajinu na obzoru rámuje pásmo kopců provedené pomocí tlumených fialových odstínů, nad kterými se otevírá jasná obloha. Autorovi se bezpochyby podařilo předat dojem bezprostřednosti a lehkosti, kdy vítr dynamizuje listoví a uvádí přírodu do pohybu. Vysoká sběratelská hodnota tohoto díla Romana Havelky je nesporná a doporučujeme ho jako skvělou akvizici pro sbírku domácí krajinomalby.
o autorovi: 1877 - 1950
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 640 000 Kč