Roman Havelka - Les

Olej na kartonu, 29x34 cm, signováno vlevo dole, rám. Kolem roku 1930.

1877, Jilemnice na Moravě - 1950, Znojmo
Student UMPRUM v Praze (1902-1905, prof. Liška a Stibral). Učil se také na AVU prof. J. Mařák a Ottenfeld. Studijní cesty po Itálii a Bosně a Mnichově. Ve svě krajinomalbě mu impoovalo kouzlo vod, lesů, hra stínů a také neustále se měnící barvy stromů a trav. Při svém pobytu v Dalmácii namaloval mnoho přímořských motivů. Jeho díla byla hojně zastoupena v zahraničních expozicích.

Konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.

1697. Les
Dražba ukončena:27.11.2014 19:15:00
Vyvolávací cena:3 500 Kč
vydraženo za:16 000 Kč