Roman Havelka - Krajina se skalami

Olej na kartonu, 40x54 cm, signováno vlevo dole Rom. Havelka, rám, zaskleno.

1877, Jemnice na Moravě - 1950, Znojmo
Student UMPRUM v Praze (1902-1905, prof. Liška a Stibral). Učil se také na AVU prof. J. Mařák a Ottenfeld. Studijní cesty po Itálii a Bosně a Mnichově. Ve svě krajinomalbě mu imponovalo kouzlo vod, lesů, hra stínů a také neustále se měnící barvy stromů a trav. Při svém pobytu v Dalmácii namaloval mnoho přímořských motivů. Jeho díla byla hojně zastoupena v zahraničních expozicích.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6215. Krajina se skalami
Dražba ukončena:27.10.2016 20:49:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:15 000 Kč