Viktor Rolín

60684. Úlovek

popis: Olej na překližce, 59x35 cm. Signováno vpravo dole V. Rolín. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887, Varšava, Polsko - 1942, Mauthausen, Rakousko
Student akademií v Petrohradě a Mnichově (prof. Samberger). V období první světové války tvořil v Rusku zátiší, podobizny a krajiny. Jeho nejznámější krajinomalby pocházejí například z pobřeží Černého moře a ze Sevastopole. Kromě malby květinových zátiší tvořil i zátiší s ovocem a ulovenou zvěří. V grafické tvorbě se nechával inspirovat především Prahou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 75.000 Kč.

zbývá: 8 dnů, 5 hodin

konec dražby: 30.06.2021 19:18:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 2 600 Kč