Robert Piesen - Skály

Tempera, 15x29 cm. Signováno vpravo dole R. Piesen. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1921 – 1977
Malíř. Studoval na ŠUŘ v Brně u F. V. Süssera. Po r. 1945 byl členem Trnkova studia kresleného filmu, později pracoval jako výtvarník Melantrichu. Byl členem skupiny Máj, s nimiž vystavoval. Od r. 1965 žil v Izraeli. Věnoval se krajinomalbě, figurálním kompozicím, portrétní malbě, další okruh jeho tvorby představovala abstraktní malba, která později vyústila do meditativní abstrakce. Jeho práce jsou zastoupeny ve všech významných českých sbírkách, ale také ve Vídni, v Izraeli a v USA i jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 700 000 Kč

30979. Skály
Dražba ukončena:24.04.2019 20:23:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 700 Kč