Robert Perthen (Bohumil Procházka) - Cestou k Pointe du Raz

Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vpravo dole R. Perthen 2005. Rámováno.

o autorovi: 1928 – 2017
Český lékař Bohuslav Procházka, po r. 1968 emigroval do Anglie, později žil v Německu. Malbu studoval soukromě u prof. Šilhavého v Praze, udržoval styky s pražskými výtvarníky J. Otčenáškem a R. Wiesnerem, kteří ho významně ovlivnili. Věnoval se krajinomalbě, zvláště jihočeské krajiny. Pod pseudonymem Robert Perthen je považován za jednoho z předních německých krajinářů.

67149. Cestou k Pointe du Raz
Dražba ukončena:27.10.2021 21:00:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč