Robert Hliněnský - Na periferii

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 33x43 cm, signováno vpravo dole Hliněnský R. 42, rám, zaskleno.

o autorovi: 1908 - 1979
Byl český malíř, grafik, kreslíř a pedagog narozený v Brně. Studoval na škole uměleckých řemesel v Brně a soukromou školu malíře H.F. Wachy v Brně. Byl členem SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců a Skupiny M v Brně. V malířské tvorbě započal s figurální tematikou, po roce 1940 maloval pohledy na rodné město. Od 60. let přešel k abstraktním motivům. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, Galerii umění v Karlových Varech či Muzeu umění Olomouci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 66 000 Kč.

14635. Na periferii
Dražba ukončena:29.11.2017 20:52:06
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:5 500 Kč