Olej na překližce, 25x33 cm. Signováno vpravo nahoře R. Wiesner 42. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 50 cm
Richard Wiesner ve svém díle reflektoval moderní umělecké směry, jejichž výrazový repertoár promítal do vlastní volby námětů. Šlo o nadaného tvůrce, který se kromě zátiší a portrétů soustředil na figurální výjevy, k nimž patří i předložené dílo s názvem V objetí. Wiesner zde jednoznačně projevuje svoji schopnost osobitě reagovat na zahraniční i domácí umělecké tendence a spojit je s vlastním výtvarným vyjádřením. Expresivní malba dvou postav se vyznačuje rychlým spontánním rukopisem s volně nanášenými, až gestickými doteky štětce. Výrazovou dynamiku posiluje také tmavě laděná paleta s převahou barev ze studené části spektra. Hbitá těkavá technika specifickým způsobem modifikuje tělesnost postav a jejich působení na diváka. Sugestivní ráz promlouvá i z dramaticky pojatého pozadí. Z obrazu doslova sálá energičnost a bezprostřednost uměleckého prožitku. Jedná se o velmi kvalitní dílo výrazné umělecké osobnosti s nepopiratelnou hodnotou.
o autorovi: 1900 - 1972
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 220 000 Kč