Richard Wiesner - Děvčátko s knihou

Olej na papíře, 60x42 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 74 cm

Figurální tvorba tvořila podstatnou součást díla Richarda Wiesnera, ve které tento autor uplatňoval svůj osobitý výrazový malířský přednes. Nejinak tomu je v případě předložené malby Děvčátka s knihou, která se vyznačuje velmi bezprostředním, až expresivním podáním. Barvy na papír Wiesner nanášel rychlými spontánními tahy tak, že je pohyb štětce na podložce jasně čitelný. Malba tak získává punc skutečné sondy do procesu autorova tvůrčího gesta. Ocenit je však nutno i sjednocenou paletu anebo kompoziční utváření, které je založeno na vertikální linii postavy děvčete kombinované s naznačenou diagonálou. Kolorit, malířské zpracování i zvolený námět na diváka působí velmi silným, ale nekřiklavým dojmem. Do popředí vystupují malířské kvality. Celkově tedy hovoříme o díle velmi zkušeného autora, kterému nelze upřít značnou výtvarnou i sběratelskou hodnotu.

o autorovi: 1900 - 1972

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 220 000 Kč

104930. Děvčátko s knihou
Dražba ukončena:29.10.2023 20:35:08
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč