Trumeau z ebonizovaného dřeva, doplněného páskovou intarzií v mosazi a litými aplikami ze zlaceného bronzu. Kryto růžovým portugalským mramorem. Výška 109 cm, šířka 121,5 cm, hloubka 41,5 cm. Na štítku na horní římse značeno Richard Courmont & Cie/ Fecit Anno 1885 Paris. Stav A.