Richard Augustin - Červené lodičky

Nejdelší strana: 69 cm

Dřevo, výška: 69 cm. Signováno dole Richard Augustin 2012.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Richard Augustin tvoří ve stylu pop-art, ke kterému se obrátil po obrazové kolekci inspirované kubismem. Jeho dílo je vynikajícím příkladem tvorby umělce, který pracuje v intencích Andy Warhola. Předložená skulptura “Červené lodičky” ukazuje umělcovu méně známou výrazovou praktiku z hlediska materiálu, na druhou stranu vykazuje výtvarné hodnoty, na které jsme v Augustinově tvorbě zvyklí. Dílo je výrazem ženskosti a rafinovaného půvabu, který nenechá diváka lhostejným. Dílo nesmí uniknout pozornosti sběratele současné domácí umělecké scény a je skvělou investiční příležitostí.

o autorovi: 1975

Evropský malíř a designér českého původu. Umělecký autodidakt, vzděláním technický inženýr. Absolvoval tvůrčí pobyty ve Francii a Španělsku, otevřel vlastní studio a galerii, nejprve v Čechách, později na Mallorce. Vystavoval v evropském parlamentu. Jeho pop-artová tvorba je inspirována kubismem, ale také pracemi Andyho Warhola. Jeho díla se nacházejí v soukromých sbírkách po celém světě.

doporučujeme
111494. Červené lodičky
Zbývá:4 dnů, 8 hodin
Konec dražby:29.02.2024 20:03:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 000 Kč