René Roubíček - Korál

Sklo, výška 27 cm. Nesignováno.

Pozn.: Mírně poškozené.

o autorovi: 1922 - 2018
Sklářský výtvarník. Narodil se v Praze. Byl všestranně umělecky nadaný (malíř, hudebník). Studoval UMPRUM ve sklářském atelieru u prof. Holečka. Patřil mezi přední postavy českého i světového sklářství, podílel se například na československém pavilonu na Světové výstavě 1958. Zavedl nové pojetí skla jako tvárné hmoty aplikované nejen užitkově, ale jako svébytný estetický a sochařský materiál. Jeho práce jsou kromě realizací v architektuře součástí mnoha světových uměleckých sbírek a muzeálních expozic.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč.

20925. Korál
Dražba ukončena:13.06.2018 21:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč