Kombinovaná technika (koláž a malba), 23x19 cm. Signováno vpravo dole R. Trojan. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Nejdelší strana: 30 cm
o autorovi: 1922
Teoretik umění, malíř, pedagog, vlastním jménem Otto Weiss. Studoval na PedF UK v Praze u C. Boudy. Specializoval se na teoretickou práci v oblasti užitého umění a uměleckého řemesla, zejména předmětů ze zlata a stříbra, odborně publikoval v časopisu Umění a řemesla. Působil na katedře výtvarné výchovy PedF UK a na ministerstvu školství. Byl členem ČFVU.