Radomír  Kolář - Dostihy

Kombinovaná technika, 24x41 cm. Signováno vlevo dole R. Kolář 88. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1924-1993
Narodil se v Rakovníku. Studoval AVU v Praze u prof. Nechleby a Holého, později zde sám pedagogicky působil. Ve své tvorbě se věnoval obrazům koní a jiných zvířat, ale také monumentální tvorbě s armádní tematikou a obdobím husitství. Je autorem gobelínu pro federální shromáždění, mozaiky ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí atd. V r. 1985 se stal Národním umělcem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 103 000 Kč

46325. Dostihy
Dražba ukončena:24.06.2020 21:44:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 300 Kč