Radim Malát - Konvolut 22 dřevorytů

Dřevoryty, od 12x7 cm do 21x15 cm. Signovány tužkou Malát. Datovány. Volné listy.

o autorovi: 1930 – 1997
Grafik, ilustrátor, malíř. Studoval na PedF UK u profesorů Boudy, Salcmana a Lidického. Jeho raná malířská tvorba vycházela z poetiky města a městské civilizace, blízké zvláště F. Grossovi a F. Hudečkovi. Pozdější tvorba se blížila ke konstruktivismu. Věnoval se také ilustrátorské tvorbě, knižním úpravám, návrhům obálek knih. Některé tisky pro děti (omalovánky, leporela, pohádkové lístky) vznikaly na základě jeho vlastních libret a textů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč.

116448. Konvolut 22 dřevorytů
Dražba ukončena:26.05.2024 20:53:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 16.05.2024 19:37:57 703