Radim Malát - Abstrakce

Olej na kartonu, 60x60 cm. Signováno vpravo dole Malát 65. Rámováno.

Nejdelší strana: 67 cm

o autorovi: 1930 – 1997
Grafik, ilustrátor, malíř. Studoval na PedF UK u profesorů Boudy, Salcmana a Lidického. Jeho raná malířská tvorba vycházela z poetiky města a městské civilizace, blízké zvláště F. Grossovi a F. Hudečkovi. Pozdější tvorba se blížila ke konstruktivismu. Věnoval se také ilustrátorské tvorbě, knižním úpravám, návrhům obálek knih. Některé tisky pro děti (omalovánky, leporela, pohádkové lístky) vznikaly na základě jeho vlastních libret a textů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč.

128096. Abstrakce
Zbývá:8 dnů, 17 hodin
Konec dražby:03.11.2024 20:34:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč