Olej na plátně, 89x110 cm. Signováno vpravo dole Wagner 93: Rámováno.
Nejdelší strana: 112 cm
Radan Wágner patří k umělcům, kteří se vyjadřují abstraktní, anebo převážně abstraktní tvorbou s částečným zastoupením prvků přejatých z figurativního repertoáru. Předložený výjev s názvem Tušení, zastupuje silně meditativně orientovanou zvnitřnělou polohu autorova díla, pro kterou je zcela typické silné duchovní působení. Na ploše obrazu se objevují dva ekvivalentní útvary oválných forem s charakteristickou strukturou povrchu připomínající hieroglyfní vzor. Předměty levitují v neurčeném prostoru, zaujímají však vzájemnou zrcadlovou pozici vůči sobě samým. Tento moment kontaktu je naznačen také průrvou v jejich středu. Kolorit karmínového barevného odstínu s jemnými přechody do hnědé přímo vtahuje divákův pohled do nitra obrazu a jeho zvláštního poselství, které jako by se pozorovateli otevíralo až při delší komunikaci s vnitřním prostorem díla. Meditativní enigmatický ráz posiluje také světélkující proužek modré v dolní části malby. V obrazu se jasně projevuje autorovo nadání vyjadřovat reflexi vlastních prožitků osobitým uměleckým sdělením.
o autorovi: 1958
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 100 000 Kč.