Olej na plátně, 40x36 cm. Signováno vpravo dole R. Kos. Rámováno.
Pozn.: Sedící akt v pozici levého profilu až zády na pohovce přímo na spodní lince obrazové roviny. Žena má secesní účes i styl provedení. Obraz je malován svěže a citlivě ve velkých objemech.
Nejdelší strana: 50 cm