Quirin Jedlička - Variace 1

Olej na plátně, 20x20 cm. Monogramováno vpravo dole J20. Nerámováno.

o autorovi: 1953
Narodil se v Brně. V dětství prodělal dětskou mozkovou obrnu, což mu v dospělosti znemožnilo vykonávat profesi, kterou vystudoval na VUT v Brně a namísto toho ho to přivedlo k umění. Volné tvorbě se naplno věnuje od 80. let. Jeho obrazy jsou komorního ladění, středních a velkých formátů, malované na papír, lepenku a plátno, jsou abstraktní, náladové, pocitové, směřující k meditaci. Uspořádal dvanáct samostatných výstav, zúčastnil se sedmnácti mezinárodních malířských tvůrčích sympozií a plenérů. Věnuje se též poezii. ČT odvysílala o Q. J. a jeho tvorbě čtyři medailónky.

61061. Variace 1
Dražba ukončena:01.07.2021 21:55:00
Vyvolávací cena:500 Kč
nebylo vydraženo