Olej na sololitu, 70x100 cm, signováno vpravo dole Q. Fojtík 81, rám.
1926, Praha
Žák Pedagogické fakulty UK (1945-1949). Dále studia na AVU (1949-1954; prof. Sychra). V jeho dílech hraje významnou roli motiv ženy. Tvořil cykly ženských aktů. Později se zabýval také protiválečnými náměty. Maloval také kytice lučních květů, krajinomalby a vytvořil i sérii pohledů na Prahu. Během celé své tvorby se věnoval i politicky angažovaným tématům.