Quido Fojtík - Kytice v hnědém džbánu

Olej na sololitu, 83x62 cm, signováno vpravo dole Q. Fojtík 81, rám.

1926, Praha
Žák Pedagogické fakulty UK (1945-1949). Dále studia na AVU (1949-1954; prof. Sychra). V jeho dílech hraje významnou roli motiv ženy. Tvořil cykly ženských aktů. Později se zabýval také protiválečnými náměty. Maloval také kytice lučních květů, krajinomalby a vytvořil i sérii pohledů na Prahu. Během celé své tvorby se věnoval i politicky angažovaným tématům.

3050. Kytice v hnědém džbánu
Dražba ukončena:30.09.2015 22:17:25
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč