Pravoslav Sovák - Diametrální tvary

Litografie, 35x26 cm. Signováno vpravo dole tužkou P. Sovák. Číslováno 31/80. Volný list.

o autorovi: 1926
Malíř, grafik. Studoval u B. Dobiáše na SPŠ keramické v Bechyni, na VŠUP v Praze a profesuru na PedF UP v Olomouci. Působil jako učitel grafických technik v Německu, kam emigroval v r. 1973. Věnuje se malbě, grafice a ilustracím, orientuje se na civilistní témata (poezie města a periferie, stroje). Člen SČUG Hollar, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách MG v Brně, MU v Olomouci a jinde.

68120. Diametrální tvary
Dražba ukončena:10.11.2021 22:40:15
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 600 Kč