Pravoslav Rada - Čert

Keramika, celková výška 30 cm. Signováno P. Rada 1968.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1923 – 2011
Sochař, keramik, pedagog. Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích a na VŠUP v Praze u profesorů Laudy, Stefana a Eckerta. Na stipendium dánské vlády studoval na UPŠ v Kodani. Dva roky učil na Southern Connecticut State College v New Haven (USA). Vytvářel majoliky s barevnými glazurami, někdy i s tištěnými dekory. Charakteristické pro něj jsou dekorativní plastiky nebo figurální skupiny s filosoficky laděným humorným obsahem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

Pravoslav Rada
59220. Čert
Dražba ukončena:19.05.2021 22:08:02
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč