porcelánka Slavkov (Schlaggenwald)

57769. Čajový servis ve stylu Ladislava Sutnara

popis: Porcelán, 6-ti osobní, značeno Slavkov.

Pozn.: Velmi dobrý stav. Pouze jeden šálek silně poškozen.

o autorovi: Nejstarší porcelánka v Čechách. Po počátečním období, které bylo poznamenáno hledáním správných výrobních postupů, se již před rokem 1810 kvalita produkce zvyšuje, aby po většinu 1. poloviny 19. století továrna vyráběla špičkovou a ve většině ohledů evropsky srovnatelnou produkci. Manufaktura zaměstnávala několik set pracovníků, na tehdejší dobu byla její produkce mimořádně široká - od užitkového porcelánu po exkluzivní zakázkové kusy. Vysokou kvalitu výroby si továrna udržovala po celou dobu své existence; o samostatnost přišla po roce 1945, kdy byla začleněna do národního podniku Karlovarský porcelán. Bohužel v roce 2011 ukončila svoji činnost.
Ze sběratelského hlediska jsou ceněné z počátečního období hlavně mimořádně luxusní empírové šálky a kvalitně malovaný stolní porcelán. Stejně jako figurální porcelán, který mezi lety 1830 až 1860 patřil spolu s pražským a březovským porcelánem k těm nejlepším. Další zlaté období produkce je období 20. a 30. let, kdy továrna věnovala mimořádnou pozornost figurálnímu porcelánu. Poválečné období potom reprezentují bruselské návrhy.

zbývá: 53 dnů, 0 hodin

konec dražby: 09.06.2021 19:35:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 200 Kč