Olej na plátně, 120x90 cm. Signováno vpravo nahoře Lempicka. Rámováno.
o autorovi: 1898 – 1980
Malířka polského původu, rozená Maria Górska, výstřední bisexuální umělkyně, přezdívaná „baronka se štětcem“, milovala módu a ženy, které byly osvobozené a sebevědomé ve své sexualitě, jež dokázala mistrně portrétovat. Ačkoli ve druhé polovině 20. století upadla tvorba této extravagantní umělkyně téměř v zapomnění, jsou dnes její obrazy znovu v centru pozornosti milovníků umění. V posledních letech neoslovují jen movité sběratele, ale i mnoho zručných kopistů.