Petr Zlamal - Blanka

Olej na plátně, 75x55 cm. Signováno vpravo dole Zlamal 2.1. 86. Nerámováno.

Nejdelší strana: 75 cm

o autorovi: 1949

Malíř, kreslíř, grafik. Studoval na AVU v Praze v oddělení monumentální malby u A. Paderlíka. Pro autorovu tvorbu je typická myšlenková a dějová návaznost, maluje každý motiv v několika variantách. Základem je pro něj expresivita tvarů a barev. Věnuje se rovněž pracím pro architekturu. Je členem UVU ČR, Občanského sdružení Grimm, je prezidentem nadace ŠIPS. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách MU Olomouc, GVU Ostrava, PNP v Praze, MG v Brně a jinde.

114362. Blanka
Dražba ukončena:25.04.2024 22:19:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč