Petr Zdeněk

59766. Don Quijote

popis: Olej na sololitu, 83x56 cm. Signováno vpravo dole Zdeněk 19. Rámováno.
Dílo je ukázkou nezaměnitelného stylu, ve kterém si autor doslova hraje s barvami, nechává je rozplynout a mísit, aby pak následně jejich prostřednictvím vystoupily postavy a děje. Petr Zdeněk patří mezi naše nejvýraznější současné autory. Obraz doporučujeme jako skvělou investici do současného umění, o jehož rostoucím potenciálu autor přesvědčuje každým svým dalším dílem.

o autorovi: 1953
Narodil se v Praze. Vystudoval grafiku na UMPRUM v Praze. V devadesátých letech 20. století úspěšně vystavoval v Nizozemí. Svými ilustracemi vyzdobil tři knihy. Jeho styl malby je naprosto originální.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč

zbývá: 18 dnů, 16 hodin

konec dražby: 26.05.2021 19:32:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 2 000 Kč