Petr Zdeněk

60926. Dámy v modrém

popis: Olej na sololitu, 41x30 cm. Signováno dole uprostřed Zdeněk 19. Rámováno.
Nezaměnitelný styl Petra Zdeňka poutá pozornost neobyčejnou hravostí a barevností. Autor nechává barvy i motivy rozplynout a mísit, aby pak následně vystoupily postavy a děje. Petr Zdeněk patří mezi naše nejvýraznější současné autory. Obraz doporučujeme jako skvělou investici do současného umění, o jehož rostoucím potenciálu autor přesvědčuje každým svým dalším dílem.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1953
Narodil se v Praze. Vystudoval grafiku na UMPRUM v Praze. V devadesátých letech 20. století úspěšně vystavoval v Nizozemí. Svými ilustracemi vyzdobil tři knihy. Jeho styl malby je naprosto originální.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč

dražba ukončena: 01.07.2021 19:56:01

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 200 Kč