Petr Urban - Červený labyrint

Kombinovaná technika, 41x56 cm. Signováno vpravo dole Urban. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1960

Karikaturista, malíř. Ve výtvarném umění se vzdělával soukromě. Pracoval jako nástrojař pro Železnobrodské sklo Smržovka, později jako kreslíř a karikaturista ve svobodném povolání. Zaměřuje se na kreslený humor a reklamu, vydal několik autorských knih s kresleným humorem a mnoho kalendářů. Je autorem známé kreslené postavičky Rudy Pivrnce, oblíbené i v Německu (Bruno Bierbauch). Účastní se soutěží a přehlídek kresleného humoru doma i v zahraničí (1989, Ankara, Turecko – 1. cena). Věnuje se rovněž ilustrátorské práci – knihy pro děti (O skřítku Pořádníčkovi) i pro dospělé (Haškův Voják Švejk), příležitostně maluje humorně laděné olejomalby. Ze svých prostředků podporuje Zoologickou zahradu v Liberci a jiné další projekty pomoci potřebným. Je také bývalým reprezentantem a mnohonásobným mistrem republiky v jízdě na saních.

300493. Červený labyrint
Dražba ukončena:02.09.2019 20:07:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:800 Kč

800 Kč 20.08.2019 11:00:40 831