Olej na plátně, 53x43 cm, signováno vpravo dole Maixner Petr, rám.
o autorovi: 1831- 1884
Malíř historických výjevů, portrétista a restaurátor. Studoval na Akademii v Praze u Christiana Rubena a Eduarda Engertha. Po studiích podnikl studijní cesty do Florencie, Říma a Vídně. V Praze prováděl nástěnné malby v chrámech a také restauroval v Kutné Hoře, na Karlštejně a Zvíkově, v Praze na Staroměstské radnici. Byl oblíbeným portrétistou, kromě jiných maloval Vítězslava Hálka a Jana Evangelistu Purkyně.