Petr Jaroš - V parku

Olej na plátně, 74x92 cm. Signováno vpravo dole Petr Jaroš. Rámováno.

Stav: Malba poškozena. Rám mírně poškozen.

Pozn.: Restaurováno.

Nejdelší strana: 105 cm

Petr Jaroš patřil k silné generaci českých krajinářů, která nastupovala  ke konci 19. století. Dílo s názvem V parku patří k opravdu velmi krásným a velmi zdařilým obrazům tohoto známého českého umělce. Na malbě je zachycena alej vznosných stromů v parku s figurální stafáží. Pro Petra Jaroše je zcela typické plné vyjádření prostorovosti mohutných kmenů, kterou podporuje citlivé užití obrysové linie. Pečlivý způsob modelace dílu dodává hloubku a realistickou přesvědčivost. Stejně obratně Jaroš zacházel s koloritem, který pracuje s jemnou kombinací bohatě variovaných odstínů zeleně. Výborně je naznačen průnik světla skrze koruny stromů na písčitou cestu. Zmínit je samozřejmě třeba i samotnou kompozici, kterou Jaroš koncipoval jako kombinaci akcentů  na zlatý řez. Obraz jako celek představuje skutečně velmi kvalitní ukázku díla vysoce talentovaného malíře, který je ve sběratelském prostředí zcela oprávněně velmi vyhledáván.

o autorovi: 1859 - 1929

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170 000 Kč.

96678. V parku
Dražba ukončena:29.06.2023 22:24:46
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč