Olej na plátně, 65x53 cm, signováno vlevo dole Petr Jaroš, rám.
1859, Praha - 1929, Praha
Žák H. Ullika v Praze a J. Kautského ve Vídini. Dále studia v Mnichově a v Drážďanech. Malíř, krajinář. Často se zabýval motivy Chodska.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.