Akvarel, 39x53 cm, signováno vpravo dole Petr Jaroš 1921, rám, zaskleno. 1859, Praha - 1929, Praha Žák H. Ullíka v Praze a J. Kautského ve Vídini. Dále studia v Mnichově a v Drážďanech. Malíř, krajinář. Často se zabýval motivy Chodska.